nauka języka włoskiego

Jak wpleść naukę języka obcego do codziennych czynności?

Zastanawiasz się, co zrobić, by polepszyć swoje umiejętności językowe? Chcesz mówić płynniej i więcej rozumieć? Co zrobić, by stworzyć sobie w domu idealne warunki do nauki języka obcego?

Wielokrotnie osoby na naszych kursach i lekcjach języka włoskiego i hiszpańskiego pytają, co zrobić, by nauka była efektowna i jak osiągnąć zamierzone efekty?

Ci, którzy już mnie znają, wiedzą doskonale, że jestem ogromną zwolenniczką metody całkowitego zanurzenia w języku obcym!

Jak wpleść naukę języka do codziennych czynności

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty przynosi uczenie się języka za granicą. Konieczność mówienia, dogadania się, załatwienia różnych spraw wymusza na nas szybsze przyswojenie sobie języka obcego oraz przełamanie ewentualnej bariery przed mówieniem. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na wyjazd do Hiszpanii czy Włoch.

Co natomiast zrobić, jeśli uczysz się w Polsce? Może uczęszczasz na kurs językowy lub lekcje indywidualne? Ważne jest otoczenie się językiem obcym w jak największym stopniu również w czasie wolnym lub w czasie codziennych obowiązków. Jak się za to zabrać? Jak to osiągnąć?

Netflix język włoski

Poniżej przesyłam kilka niezawodnych rad. 🙂

  • Piszesz w kalendarzu, agendzie lub tworzysz listy zakupowe? Przestaw się na język obcy! Notuj informacje o spotkaniach i sprawach do załatwienia tylko w języku obcym.
  • Uczysz się w grupie lub parze? Poznaj się lepiej z drugą osobą, piszcie do siebie smsy i umawiajcie na spotkania… w języku obcym oczywiście!
  • Lubisz oglądać filmy lub seriale? Przestaw się na wersje obcojęzyczne! Pomóc Ci w tym może Netflix – wystarczy zmienić używany język w ustawieniach i cieszyć się filmami w obcym języku. Możesz ustawić również napisy w wielu wersjach językowych. Nie przejmuj się, że na początku niewiele rozumiesz. Znienacka nadejdzie moment, w którym przestanie stanowić to dla Ciebie problem!
  • Słuchaj podcastów i radia w języku obcym. Nawet w tle, podczas gdy robisz coś innego. Pomoże Ci w tym Spotify, TED i inne platformy internetowe.
  • Zapowiada się wieczór z planszówkami? Zaproponuj rodzinie i znajomym wprowadzenie włoskich lub hiszpańskich słówek, których ich nauczysz, a przy okazji będziesz je utrwalać.
  • Czytaj w języku obcym! Książki, gazety, blogi… To, co Cię interesuje! Powinno Ci to sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję, jakkolwiek na początku może być trudne.

Stosujesz te zasady? A może znasz jeszcze inne? Podziel się nimi! 🙂

Martyna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s