Nasz zespół

nauka i tłumaczenia języka włoskiego Bydgoszcz i Osielsko

Martyna Domarecka – założycielka szkoły Con Passione oraz lektorka o sobie:

Przede wszystkim mogę określić siebie jako NAUCZYCIELKA Z PASJĄ. Przygotuję dla Ciebie takie materiały, które pozwolą Ci jak najszybciej i w przyjemnej atmosferze nauczyć się mówić po włosku!
Stosuję innowacyjne metody
 nauczania, pracuję z osobami w wieku od 15 do 70 lat. Dostosowuję naukę indywidualnie do każdej osoby.

Prowadzę lekcje od lat dbając o to, by były jak najprzyjemniejsze, a przy tym jak najbardziej skuteczne! Pracuję na najnowszych materiałach prosto z Italii. W czasie zajęć wykorzystuję gry, nagrania wideo, piosenki.
Kocham to, co robię i chcę, by moi klienci przychodzili na zajęcia z przyjemnością. 🙂

Jestem magistrem italianistyki UAM w Poznaniu, lektorką i tłumaczem specjalistycznym języka włoskiego oraz właścicielką firmy Con Passione Nauka i Tłumaczenia Języka Włoskiego organizującą kursy języka włoskiego oraz zajmującej się tłumaczeniami.
Moje doświadczenie zdobyłam bezpośrednio we Włoszech podczas kilkuletniego pobytu (studia oraz praca) oraz w naturalnym i codziennym kontakcie z włoskojęzycznym otoczeniem pracując we włoskich firmach w Polsce.
Specjalizuję się w branży technicznej, technologicznej, prawniczej, budowlanej i formalnej.

Oferuję również zajęcia przygotowujące do matury z języka włoskiego, egzaminy, poprawki na uczelniach, rozmowy kwalifikacyjne i wiele, wiele innych.

__________________________________________________________________________

Madzia zdjęcie profilowe

Od października 2019 zespół Con Passione powiększył się o super lektorkę Magdę, która tak mówi o sobie:


„Ciao a tutti!
Mam na imię Magda i jestem ogromną pasjonatką języka włoskiego! 🇮🇹 Moja przygoda z włoskim zaczęła się, kiedy dawno dawno temu z pomocą Martyny zaczęłam zgłębiać tajniki tego pięknego języka. Potem pojawiło się wyzwanie ze zdaniem włoskiego na maturze rozszerzonej i studiami w tym kierunku. Tak też się stało! Zakochałam się po uszy w Bel Paese i wszystkim z nim związanym. Gdy tylko nadarzyła się okazja, pojechałam pracować na całe wakacje jako au pair do magicznego Varazze w Ligurii. Właśnie wróciłam z kolejnego wyjazdu po prawie trzech miesiącach w filmowej Toskanii, a marzy mi się zwiedzenie calutkiej Italii! Od października zapraszam wszystkich na wspólną przygodę z językiem włoskim – lekcje w Con Passione, które poprowadzę.” 💙

___________________________________________________________________

fotofab16b

Od czerwca 2020 zespół Con Passione powiększył się o wspaniałą lektorkę Włoszkę Fabrizię, która tak mówi o sobie:

„Jestem Włoszką, urodzoną w Genui, gdzie mieszkam w samym centrum miasta, z mężem, synem i córką.

W latach licealnych uczyłam się rosyjskiego, a na Uniwersytecie Genueńskim wybrałam polski jak drugi język słowiański. Mój profesor był wielkim tłumaczem Wisławy Szymborskiej i Miłosza, dlatego na kursie atmosfera była cudowna. Dzięki uzyskanym stypendiom miałam okazję spędzić kilka lat w Polsce, gdzie także pracowałam jako tłumaczka i nauczycielka języka włoskiego, w latach dziewięćdziesiątych. Od tej pory nigdy nie przestałam interesować się polską kulturą i językiem polskim.

Kiedy wróciłam do Włoch, dostałam certyfikat DITALS w zakresie nauczania języka włoskiego dla obcokrajowców. Oprócz kursów języka włoskiego i warsztatów językowych dla grup i osób indywidualnych, zajmuję się oprowadzaniem turystycznym.

Stałam przewodniczką lokalną 12 lat temu po trudnym egzaminie o historii i o sztuce genueńskich. Fajnie było przygotować ten egzamin: przez cały rok tylko zajmowałam się kulturą genueńską, zwiedzałam każdy kościół, zabytek, pałac arystokracki, muzeum i także smakowałam różne przysmaki i delikatesy! Genua jest fascynującym miastem portowym: zapraszam serdecznie!”