Nasz zespół

nauka i tłumaczenia języka włoskiego Bydgoszcz i Osielsko

Martyna Domarecka – założycielka szkoły  i marki „Z PASJĄ” oraz lektorka języka włoskiego o sobie:

Przede wszystkim mogę określić siebie jako NAUCZYCIELKA Z PASJĄ. Przygotuję dla Ciebie takie materiały, które pozwolą Ci jak najszybciej i w przyjemnej atmosferze nauczyć się mówić po włosku!
Stosuję innowacyjne metody
 nauczania, pracuję z osobami w wieku od 15 do 70 lat. Dostosowuję naukę indywidualnie do każdej osoby.

Prowadzę lekcje od lat dbając o to, by były jak najprzyjemniejsze, a przy tym jak najbardziej skuteczne! Pracuję na najnowszych materiałach prosto z Italii. W czasie zajęć wykorzystuję gry, nagrania wideo, piosenki.
Kocham to, co robię i chcę, by moi klienci przychodzili na zajęcia z przyjemnością. 🙂

Jestem magistrem italianistyki UAM w Poznaniu, lektorką i tłumaczem specjalistycznym języka włoskiego oraz właścicielką szkoły języka włoskiego Con Passione oraz szkoły języka hiszpańskiego Con Pasión organizujących kursy języka włoskiego oraz hiszpańskiego.
Moje doświadczenie zdobyłam bezpośrednio we Włoszech podczas kilkuletniego pobytu (studia oraz praca) oraz w naturalnym i codziennym kontakcie z włoskojęzycznym otoczeniem pracując we włoskich firmach w Polsce.
Specjalizuję się w branży technicznej, technologicznej, prawniczej, budowlanej i formalnej.

__________________________________________________________________________

Madzia zdjęcie profilowe

Lektorka języka włoskiego Magda, która tak mówi o sobie:

„Ciao a tutti!
Mam na imię Magda i jestem ogromną pasjonatką języka włoskiego! 🇮🇹 Moja przygoda z włoskim zaczęła się, kiedy dawno dawno temu z pomocą Martyny zaczęłam zgłębiać tajniki tego pięknego języka. Potem pojawiło się wyzwanie ze zdaniem włoskiego na maturze rozszerzonej i studiami w tym kierunku. Tak też się stało! Zakochałam się po uszy w Bel Paese i wszystkim z nim związanym. Gdy tylko nadarzyła się okazja, pojechałam pracować na całe wakacje jako au pair do magicznego Varazze w Ligurii. Właśnie wróciłam z kolejnego wyjazdu po prawie trzech miesiącach w filmowej Toskanii, a marzy mi się zwiedzenie calutkiej Italii! Od października zapraszam wszystkich na wspólną przygodę z językiem włoskim – lekcje w Con Passione, które poprowadzę.” 💙

___________________________________________________________________

fotofab16b

Native speaker lektorka Włoszka Fabrizia, która tak mówi o sobie:

„Jestem Włoszką, urodzoną w Genui, gdzie mieszkam w samym centrum miasta, z mężem, synem i córką.

W latach licealnych uczyłam się rosyjskiego, a na Uniwersytecie Genueńskim wybrałam polski jak drugi język słowiański. Mój profesor był wielkim tłumaczem Wisławy Szymborskiej i Miłosza, dlatego na kursie atmosfera była cudowna. Dzięki uzyskanym stypendiom miałam okazję spędzić kilka lat w Polsce, gdzie także pracowałam jako tłumaczka i nauczycielka języka włoskiego, w latach dziewięćdziesiątych. Od tej pory nigdy nie przestałam interesować się polską kulturą i językiem polskim.

Kiedy wróciłam do Włoch, dostałam certyfikat DITALS w zakresie nauczania języka włoskiego dla obcokrajowców. Oprócz kursów języka włoskiego i warsztatów językowych dla grup i osób indywidualnych, zajmuję się oprowadzaniem turystycznym.

Stałam przewodniczką lokalną 12 lat temu po trudnym egzaminie o historii i o sztuce genueńskich. Fajnie było przygotować ten egzamin: przez cały rok tylko zajmowałam się kulturą genueńską, zwiedzałam każdy kościół, zabytek, pałac arystokracki, muzeum i także smakowałam różne przysmaki i delikatesy! Genua jest fascynującym miastem portowym: zapraszam serdecznie!”

___________________________________________________________________

Lektorka języka włoskiego Paulina, która tak mówi o sobie:

CIAO A TUTTI!

Wiele osób zastanawia się dlaczego warto uczyć się języka włoskiego. Moja odpowiedź: bo nie ma nic lepszego niż uśmiech Włocha, widzącego jak bardzo próbujemy mówić w jego języku! 😊  

Jestem absolwentką filologii włoskiej Uniwersytetu Śląskiego. Przygodę z językiem włoskim zaczęłam prawie 20 lat temu, kiedy pierwszy raz odwiedziłam Italię. To było AMORE A PRIMA VISTA! Zakochałam się po uszy nie tylko w kraju, ale też w języku i kulturze – tak innej a jednak tak podobnej do naszej. Język włoski jest moją pasją, a na studiach odkryłam, że również uczenie i obserwowanie postępów moich kursantów sprawiają mi ogromną przyjemność.

Pracuję z osobami w każdym wieku, moi mali rekordziści mieli 4 latka 😊, przygotowuję do egzaminów maturalnych i certyfikatów, do wyjazdów zagranicznych – nie tylko wakacyjnych. Od marca 2020 aktywnie prowadzę również kursy i zajęcia online. Na zajęciach stawiam nie tylko na naukę języka, ale również na poznanie kultury Włoch i użycie zdobytej wiedzy w praktyce.

Język nie zna wieku, nigdy nie jest za późno na naukę, tym bardziej, że może stać się pięknym i wartościowym hobby. 😊”

__________________________________________________________________

Lektorka języka hiszpańskiego Kasia, która tak mówi o sobie:

¡Hola a todos! ¿Qué tal? 

Mam na imię Kasia i zapraszam w podróż do pięknego świata hiszpańskojęzycznego. Moja przygoda z językiem zaczęła się, gdy chodziłam do szkoły. Po zdaniu matury rozszerzonej z języka hiszpańskiego postanowiłam kontynuować naukę na studiach. Ukończyłam filologię romańską ze specjalizacją nauczycielską. 

Od kilku lat prowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe z młodzieżą i dorosłymi, a od niedawna także z dziećmi. Uwielbiam swoją pracę! Nie ma nic lepszego niż radość i duma z postępów uczniów oraz ich uśmiech na twarzy podczas lekcji, która jest dla nich ciekawa i przeprowadzona w miłej atmosferze. Zwracam dużą uwagę na oczekiwania uczniów oraz dostosowanie materiałów do ich potrzeb. Staram się, aby lekcje były pełne kreatywnych zadań, gier, piosenek oraz skojarzeń. 

Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na zajęciach. ¡Hasta luego!