nauka języka włoskiego

7 powodów dla których warto uczyć się języka włoskiego

Moi drodzy,

Powodów do nauki włoskiego jest mnóstwo i są różnorodne… Często bazują na konieczności związanej z podjęciem pracy czy studiów, chęcią mówienia w języku „drugiej połówki”, czy włoskojęzycznym członkiem rodziny. Zapytacie, dlaczego warto uczyć się języka pięknej Italii, kiedy nie jesteśmy ku temu „przymuszeni” przez sytuację życiową? Po co komu znajomość włoskiego? Na te pytania postaram się dzisiaj odpowiedzieć.

7. Jest to język mody, sztuki, muzyki i ogólnie pojętego piękna! Jeśli bliskie są Ci te zagadnienia, włoski pomoże czuć się wśród nich jak ryba w wodzie.

6. Znając włoski możesz słuchać papieża w oryginale. 😉 Sama zbyt często tego nie robię, jednak sama świadomość, że jako jedna z niewielu mogę sobie na to pozwolić, cieszy.

5. Każdy nowy język wzmacnia Twoją pozycję na rynku pracy. Świadczy o Twojej determinacji, szczególnie w przypadku dość mało popularnego języka jakim jest włoski. Dodatkowo wiele firm współpracuje z włoskimi klientami/partnerami, gdzie znajomość języka jest ogromnym atutem.

4. Znając język włoski już tylko krok dzieli Cię od nauczenia się hiszpańskiego lub francuskiego, ponieważ wywodzą się z tej samej rodziny języków romańskich. To samo dotyczy łaciny przydatnej w medycynie czy prawie. Co więcej – bazując wyłącznie na włoskim jesteś w stanie zrozumieć kontekst rozmów czy tekstów po hiszpańsku i francusku. Ponadto – im więcej języków znasz, tym łatwiej jest Ci nauczyć się kolejnego.

3. Sam włoski jest językiem stosunkowo łatwym do nauki. Oczywiście wymaga poświęcenia i czasu (jak każdy), jednak dla nas Polaków ma stosunkowo łatwe słownictwo, wymowę i gramatykę. Oprócz rodzajników, których my w języku polskim nie używamy, zdania tworzone są podobnie.

2. Język włoski jest uważany za jeden z najpiękniejszych (najpiękniejszy?) język na świecie! Któż by nie chciał rozumieć melodyjnych włoskich piosenek, umieć rozmawiać z pełnymi werwy i radości rodowitymi Włochami i mówić w najpiękniejszym języku na świecie? 😉

1. Masz możliwość czuć się we Włoszech jak u siebie w domu. Zamówisz kawę w barze jak prawdziwy Włoch, porozmawiasz z obsługą w hotelu, poznasz nowych ludzi mówiąc w ich języku i ich kulturę. Będziesz mógł oglądać filmy w oryginale (tłumaczenia najczęściej nie oddają prawdziwego sensu i humoru!), czytać włoskie gazety i książki… Podróże po Włoszech nie sprawią Ci najmniejszego problemu, a po radę i opinię będziesz mógł zwrócić się bezpośrednio do mieszkańców. 😉

Rozważasz naukę l’italiano i przekonały Cię powyższe powody?
W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy rozpoczęli razem Twoją włoską przygodę! 🙂

Martyna

kursy języka włoskiego lekcje indywidualne Bydgoszcz Osielsko

1 myśl w temacie “7 powodów dla których warto uczyć się języka włoskiego”

  1. Jest jeszcze ósmy powód, który był dla mnie najważniejszą motywacją do rozpoczęcia nauki( zaraz po umiłowaniu do języka)
    Językiem włoskim można porozumieć się nie tylko we Włoszech. Ale też w Albani, Szwajcarii…
    ma swoich użytkowników w krajach, gdzie nie ma statusu oficjalnego. Są to m.in.: Brazylia, Argentyna, Stany Zjednoczone, Francja, Urugwaj, Kanada, Wenezuela, Australia, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania, Hiszpania, Chile, Paragwaj, Meksyk

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s